Raňajky z vajec: nápady pre chutný a výživný začiatok dňa

Raňajky z vajec: nápady pre chutný a výživný začiatok dňa

Raňajky z vajec: nápady pre chutný a výživný začiatok dňa
Zaujímavosti

Aké zvoliť raňajky z vajec? Vajcia sú výživným zdrojom bielkovín a esenciálnych živín, ktoré nám poskytujú energiu a podporujú zdravie. Preto sú ideálnym ingredienciou na prípravu skvelých raňajok. Tu je niekoľko chutných a inšpiratívnych nápadov na raňajky s vajcami, ktoré vám pomôžu začať deň s úsmevom.

Raňajky z vajec

1. Klasické volské oko: Vyskúšajte si jednoduché a rýchle volské oko. Stačí na panvici orestovať plátok chleba, následne vytvoriť dieru na stred s pohárom a do nej vylievať vajíčko. Orestujte do zlatista a podávajte s opečeným chlebom.

2. Omeleta so zeleninou: Pripravte si výdatnú omeletu s nakrájanou zeleninou ako paradajky, špenát či papriku. Pridajte trochu syra na dokonalú chuťovú harmóniu.

3. Pochúťková vaječná tortilla: Vytvorte si plnú vaječnú tortillu. Na panvici orestujte zeleninu, mäsové prísady a následne pridajte vajíčka. Keď sú hotové, dajte na placku tortilly a zabalte.

4. Raňajky z vajec: zapekané avokádové vajíčka: Rozkrojte avokádo na polovicu. Do diery vložte vajíčko a pečte v rúre. Podávajte s bylinkami a kôrou avokáda.

5. Pečené vajcia v paprike: Vnútro papriky vyčistite a vložte do nej vajíčko. Pečte v rúre, kým sa vajíčko nespečie podľa vášho želaného stupňa prepečenia.

6. Vaječné muffiny so zeleninou: Pripravte si vaječné muffiny v malých formách na pečenie. Rozšľahajte vajcia, pridajte zeleninu, syr a vylejte do foriem. Pečte, kým sa vajcia nezohrievajú.

7. Raňajky z vajec: plnené vajíčka: Uvaríme vajíčka na tvrdo, následne ich rozkrojíme na polovicu a vyberieme žĺtok. Žĺtok premiešame s majonézou, horčicou a pridáme k zeleninovému mixu. Plníme a posypeme kôprom.

8. Vaječný wrap: Na tenkú placku z vajec a múky poukladajte zeleninu a varenú šunku. Zrolujte a servírujte.

9. Vaječný sendvič: Medzi dva plátky pečiva dajte volské oko alebo omeletu spolu s listami šalátu, paradajkou a syrom.

10. Vaječné tortilky: Plátek tortilly naplňte volským okom, zeleninou a syrom. Zabaľte do tortilly a podávajte ako skvelý raňajkový wrap.

Nech sú vaše raňajky plné vajec chuťovým a energetickým začiatkom dňa!